VIDEO/ Tensione në zonën e Pedonales, policia ndërhyn për të shpërndarë tifozët e Feyenoord! Arrestohen dy holandezë

May 26, 2022 | 0:28
SHPËRNDAJE

Pas përfundimit të ndeshjes mes Romës dhe Feyenoord, ka pasur disa momente tensioni në zonën e Pedonales. 

Është dashur ndërhyrja e efektivëve të policisë për të shpërndarë turmën e tifozëve.

Siç shihet nga pamjet e siguruara nga Panorama.al, policët kanë arrestuar dy tifozë të Feyenoord.

Ata tentuan të thyenin karriget e bizneseve përgjatë zonës së Pedonales.

© Panorama.al

Te lidhura