VIDEO/ Superkupa mallkim për Sevijan, Bajerni i Flik fiton trofeun e 4-t

| 23:48
SHPËRNDAJE
 

Pas tripletës (kampionat, Kupë dhe Champions), Bajerni i Mynihut ka fituar edhe Superkupën e Europës, duke siguruar kwshtu trofeun e 4-t. Të besuarit e Hans Flik, mposhtën mbrëmjen e sotme Sevijan me rezultatin 2-1. Koha e rregull përfundoi në barazim 1-1, falë golave të Okampos dhe Gorecka, teksa sfidën e vendosi goli i Havi Martinez në minutën e 104.

Bajern

Sevija në krahun tjetër ka më shumë pjesëmarrje se skuadra gjermane, plot gjashtë herë kanë arritur spanjollët të jenë pjesë e kësaj finaleje duke e fituar atë vetëm një herë në vitin 2006. Superkupa e Europës, duket se është kthyer në një mallkim për spanjollët.

FT: BAJERN MYNIH – SEVIJA 2-1

Gorecka 34′ , Havi Martinez 104’/ Okampos 13′ (p)

FORMACIONET ZYRTARE:

Bajern

Sevija

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.