VIDEO/ Skuadrat vendase bëjnë “ligjin”, Tottenham-i i Conte-s shkëlqen me “poker”! Ja rezultatet dhe golat e 4 sfidave

Aug 6, 2022 | 18:15
SHPËRNDAJE

U luajtën duke filluar nga ora 16:00, katër sfidat e vlefshme për javën e parë të Premier Ligës angleze ku u shënuan në total plot 12 gola. Spikat fitorja 4-1 e Totenhemit të Kontes ndaj Sauthempton. Edhe pse miqtë kaluan të parët në avantazh, “gjelat” përmbysën që pjesën e parë sfidën duke vendosur diktat absolut në fushë.

totenhemi festa

Edhe në 3 sfidat e tjera diktatin e bënë skuadra vendase, që nuk falën në shtëpi. Njukastëll dhe Burnemuth triumfuan pastër me rezultatin 2-0 respektivisht ndaj Notingham Forest dhe Aston Vilës, ndërkohë që Lids mposhti me përmbysje Uolvesin me rezultatin 2-1.

REZULTATET

TOTENHEM-SAUTHEMPTON 4-1

GOLI I KULUSEVSKIT: VIDEO

AUTOGOLI I SALISU: VIDEO

GOLI I DAJËR: VIDEO

GOLI I SESENJON: VIDEO

GOLI I UARD-PROUS: VIDEO

LIDS-UOLVES 2-1

GOLAT E NDESHJESVIDEO

BURNEMUTH-ASTON VILA 2-0

GOLAT E NDESHJES: VIDEO

NJUKASTËLL-NOTINHAM FOREST 2-0

GOLAT E NDESHJES: VIDEO

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura