VIDEO/ Si e priti Ermal Meta fitoren, momenti kur u njoftua çmimi i parë

SHPËRNDAJE

Moment me shume se emocionues ai i shpalljes se kenges fituese te Sanremos se ketij viti.

eta4

Ishte momenti kur prezantuesit u njoftuan se nga vendi i trete, duhet te kalonin te njoftonin direkt vendin e pare.

Michelle Hunziker njoftoi se ia linte kenaqesine per te njoftuan cmimin e pare Claudio Baglionit.

Nderkohe pretendentet ishin ne ankth me syte nga zarfi qe po lexohej. “Kenga fituese ehste onterpretuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro”- ka thene Baglioni.

Dy kengetaret jane perqafuar, nderkohe qe publiku ka shperthyer ne duartroktje. Ata u shpallën fitues me 52% të votave në vendin e parë, me një diferencë të madhe ndaj vendit të dytë që mori 22%.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.