VIDEO/ Si e dekoruan Peleshi e Kodheli hetuesin e diktaturës Shyqyri Çokun

SHPËRNDAJE

Shyqyri Çoku mori medalje mirënjohje nga Ministria e Mbrojtjes më 25 nëntor 2014 për kuntributin në Luftën Nacional Çlirimtare bashkë me një shpërblim prej 1 milionë lekësh të vjetra.

Ish-hetuesi, personi i akuzuar për persekutim, nga At Zef Pllumi, ishte në sallë në mesin e të ftuarve.

shyqo
Ai mori këtë medalje nga zv.kryeministri Niko Peleshi dhe Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

“Çdonjëra prej medaljeve që japim sot ka mbas saj një histori që na bën të ndihemi krenarë”, do të shprehej Peleshi në atë ceremoni, që u duartrokit nga veteranët e luftës mes tyre edhe Shyqyri Çoku. /opinion.al/

Te lidhura

 

5 KOMENTET

Comments are closed.