VIDEO/ Shqipëria U19 mposhtet nga Belgjika, zbehen shanset për kualifikimin e kuqezinjve

Nov 16, 2019 | 21:28

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, është mundur me rezultatin 2-1 nga Belgjika U-19, në një ndeshje të vlefshme, për Grupin 4 eliminator.

bandicam 2019-11-16 21-24-10-662

Kjo humbje ka zbehur shanset për kualifikimin e kombëtaren, që pësoi kështu humbjen e dytë, pas asaj me Greqinë. Tashmë në ndeshjen kundër Islandës nevojtet një fitore me goleadë.

Kuqezinjtë pësuan dy gola në pjesën e parë, ndërsa në të dytën presuan më shumë, me rezultat të arrijnë të shënojnë në minutën e 77-të, me anë të Brojës, i cili nuk fali para portës.

Minutat e mbetura kuqezinjtë janë munduar të gjejnë golin e barazimit që do t’i mbante në lojë për kualifikimin, por nuk mundën.

Një ndeshje më e mirë kjo e zhvilluar nga kuqezinjtë, në krahasim me atë të Greqisë të disa ditëve më parë.

Belgjikë U19- Shqipëri U19 2-1
(Van Der Brempt 10′, De Ketelaere 45+1’/ Broja 77′)