VIDEO/ Shpërthim fantastik! Armando Broja i papërmbajtshëm, realizon dopietë në kampionat

| 16:41
SHPËRNDAJE
 

I jashtëzakonshëm Armando Broja! Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka bërë heroi ditën e sotme me skuadrën e Viteses, teksa ka realizuar dopietë, në debutimin e tij si titullar.

bandicam 2020-10-18 15-11-16-772

 

Golin e parë 19-vjeçari e realizoi në minutën e 32-të, ndërkohë që në fundin e pjesës së parë, Vitese mbeti me 10 lojtarë, pas daljes me të kuq të Tanane.

Duhet të shkonte minuta e 71-të, kur Broja, të konfirmonte se kjo ishte dita e tij. Me një shpërthim spektakolar, sulmuesi shmangu bukur 2 mbrojtësit e Den Hag, teksa goditi saktë duke çuar shifrat në 0-2.

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura



Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.