VIDEO / Shmanget tragjedia në Premier Ligë, lojtarët e Totenhem i shpëtojnë jetën tifozit të Njukasëll

Oct 17, 2021 | 20:07
SHPËRNDAJE

Dy futbollistët e Totenhem, Serxhio Reguijon dhe Erik Dajer, sot janë kthyer në heronj të vërtetë. Jo për skuadrën e tyre siç mund të mendohet duke i siguruar në rezultat të rëndësishëm, por duke i shpëtuar jetën një tifozi të ekipit kundërshtar.

245227997_346479000565662_9057826035087855366_n

Në minutën e 40 të sfidës, Reguijon shkoi menjëherë të gjyqtari dhe i bëri me shenjë që të ndërpriste ndeshjen. Ai i tregoi se kishte ndodhur diçka në tribunë dhe se kishte pikasur një tifoz i cili kishte pasur probleme shëndetësore.

246221217_280795290572660_6549985286155191278_n

Nga ana tjetër, Dajer shkoi te pankina e Njukasëll dhe i kërkoi mjekut të vendasve që të merrte menjëherë defibrilatorin dhe të shkonte në atë tribunë pasi një tifoz me siguri kishte pësuar infarkt.

246275480_158082289845742_2873609491600315322_n

Ndeshja u ndal dhe mjeku i Njukasëll vrapoi me defibrilator drejt tribunës, duke ndihmuar që të stabilizohej ky tifoz, i cili më pas u dërgua në spital.

246146725_548182479576675_2912143412100139378_n

Sfida rifilloi pas pak minutash, me tifozët e Njukasëll të cilët në këmbë përshëndetën me duartrokitje dy futbollistët heronj të skuadrës kundërshtare.

 

246722533_394238539083000_7710124091396239819_n

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura