VIDEO/ Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë në Spanjë, mes tyre një femër. Maskat që përdornin, kamerat i filmuan kur …

SHPËRNDAJE

Tre shqiptare, dy burra dhe nje grua jane arrestuar ne Spanjë, si pjese e nje bande grabitesish.

Mediat vendase publikojne pjese nga aksioni i policise per arrestimin e tyre, momentet e kapura nga kamerat e sigurise gjate grabitjeve dhe sendet me vlere qe vidheshin.

maska

Vetem se fundi ata kane kryer gjashte grabitje me nje vlere totale te sendeve te vjedhura 25 mije euro.

Shqiptaret vidhin kryesisht banesa ne Pontevedras në Spanjë, duke shfrytezuar naten dhe nderkohe qe mbanin maska, si ne serialin e njohur ‘La Casa de Papel’.

Gjatë kontrollit në banesat e tyre u sekuestruan para, bizhuteri te shumta futur neper corape, sic duket edhe ne video si dhe sende të tjera me vlera të mëdha.

 

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.