Serbët, protestë në ambasadën e Malit të Zi, provokim me thirrje nacionaliste: Kush nuk kërcen është shiptar (VIDEO)

| 12:49
SHPËRNDAJE

Provokim me thirrje nacionaliste dhe akuza e ofendime te adrese te shqiptareve, gjate protestes se dhunshme ne daten 2 janar ne Beograd, teksa kundershtohej ashper ligji per fene.

Ne nje video postuar ne rrjetet sociale nga reporteri Marko Dragoclavic, degjohen thirrjet provokuese dhe ofenduese ndaj shqiptareve.

 

1

“Kush nuk kërcen është shqiptar”, “kush nuk kërcen është çifut”. Keto jane vetem disa prej thirrjeve qe u degjuan ne ate proteste te mbajtur nga serbet, qe u mblodhen para ambasadës së Malit të zi në Beograd.

Reporteri qe ka publikuar ne vijmesi ne Twitter pamje nga degjenerimi i protestes, ka pohuar se nuk ka pasur asnje reagim nga institucionet pergjegjese lidhur me keto incidente provokuese.

As nga Serbia dhe as nga shteti shqiptar nuk ka pasur reagim lidhur me sa ka ndodhur.

Lidhur me kete ngjarje ka reaguar ish-deputeti demokrat Genc Pollo: 

pollo

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.