VIDEO/ Sauthempton i falet Brojës, Arsenal kap zonën Champions. Ja rezultatet e sfidave në Premier Ligë

Dec 15, 2021 | 23:00
SHPËRNDAJE

Premier Liga prodhoi disa ndeshje mjaft interesante ku spikati Kristal Palas-Sauthempton. Armando Broja ishte protagonist duke shënuar një supergol.

broja2

Megjithatë goli i tij nuk i dha mjaftoi Sauthemptonint sepse ndeshja mbaroi me rezultatin 2-2. Në ndeshjen tjetër Arsenal duket se ka hedhur pas krahëve krizën e kapitenit dhe ka fituar 2-0 ndaj Uest Hemit. Martineli dhe Smith Rou ishin autorët e golave.

BRAJTON-ULLVËRHEMPTON 0-1

45’Sais

BËRNLEI-UATFORD (U shty prej COVID-it)

KRISTAL PALAS-SAUTHEMPTON 2-2

2’Zaha, 65’Aju/ 32’Uard-Prous, 36’ Broja

ARSENAL- UEST HEM 2-0

48’Martineli, 87’ Smith Rou

RENDITJA

PREMIER LIG

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura