VIDEO/ Sa emocionuese, ja momenti kur Alvin Berisha takohet me gjyshin e tij

| 11:02
SHPËRNDAJE

Pasi u takua me babain dhe dy motrat dhe me pas u prit ne banesen e tij ne Itali, Alvin Berisha, vogelushi 11 vjecar, qe i shpetoi ferrit ne kampin Al Hole ne Siri eshte takuar me gjyshin e tij.

Takimi emocionues e qe ka marre komente te shumta ka qene ai me gjyshin e tij. Videon e takimit mes tyre eshte postuar ne faqen ne Facebook nga babai i vogelushit, Afrim Berisha.

Alvini u shpetua nga kampi i ISIS pas një operacioni ndërkombëtar ku u angazhuan autoritetet italiane, shqiptare, Kryqi i Kuq dhe Gjysmë Hëna e Kuqe.

alvini-me-gjyshin

Videoja u publikua në facebook nga i ati Afrim Berisha.

Pritja e ngrohtë dhe familja do bëjë që Alvin të harrojë të gjithë vuajtjet në Siri.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.