VIDEO/ Rama e nis ditën me historinë e mjekes së re, bën një premtim

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me nje shembull tjeter te mjekeve qe pas diplomimit zgjedhin spitale te tjera dhe jo Tiranen, ne sherbim te komunitetit neper rrethe. Kete radhe, Rama nxjerr historine e Enkeledes, e cila pas diplomimit si mjeke nefrologe u kthye ne spitalin e Korçes.

enkeleda

Mesazhi i Rames

MIRËMËNGJES 😃 dhe me shembullin e Dr. Enkeledës, një nga shumë mjekët e rinj specialistë që falë bonusit financiar të miratuar nga qeveria, në vend të kryeqytetit kanë zgjedhur të punojnë në spitalet rajonale të vendit, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Punësimi i 300 mjekëve të rinj specialistë deri vitin tjetër në mbarë vendin, do të sjellë një rritje të ndjeshme të numrit dhe cilësisë së shërbimeve të specializuara që ofrohen për qytetarët në të gjitha spitalet tona 👍

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.