VIDEO/ Portieri behët protagonist në Portugali, shënon gol nga 90 metra distancë

Mar 21, 2021 | 16:30
SHPËRNDAJE

Ditën e djeshme u luajt ndeshja Varzim-Mafra, e vlefshme për ligën e dytë portugeze e cila përfundoi më fitoren 2-0 të vendasve.

img_1200x900$2020_05_12_17_08_09_1698378

Në minutën e 53’ portieri vendas, Rikardo, nisi një top drejt sulmit, por topi mori një rrjedh krejt tjetër, duke e kapur portierin mik të papërgatitur duke shënuar kështu një super gol nga porta e tij.
Skuadra vendase arriti të fitonte ndeshjen ndërsa goli i portierit po bën xhiron e rrjetit.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/