Para tërmetit kishte 5 kolegë/ Kamerieri që punon i vetëm në kafiterin në Durrës (VIDEO)

| 19:23
SHPËRNDAJE

Nazif Muçi nga Durrësi, deri ditën kur tërmeti goditi këtë qytet, kishte 5 kolegë të punës në kafiteri. Nga frika, ata të gjithë janë larguar dhe ai po shërben i vetëm.

Për “Radio Evropa e Lirë” ai thotë se qëndroi pasi shtëpia  e tij nuk pësoi dëmtime, po thekson se qyteti bregdetar është tashmë i boshatisur.

Capture

Jam duke punuar vetëm se kolegët, dikush është kthyer në qyetin e vet, kuzhinieri ka ikur në Kosovë pas tërmetit, janë trembur. Unë qëndrova se në shtëpinë tim e nuk pati dëmtime, vetëm se u trembëm. Qyteti është boshatisur nuk ka njerëz, kanë ikur, dikush nga frika, dikush i trembet diçkaje që mund të ndodhi mbrapa”, thotë ai.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.