VIDEO/ “Ore do lyeni shkallën ju, lëre kryeministrin e ça bëjmë ne”, Rama i kthehet Veliajt: Nesër merr kovat dhe në 4:30…

| 13:08
SHPËRNDAJE

pjimage - 2019-12-02T130221.820

Kryeministri Edi Rama eshte perplasur me kryetarin e Bashkise se Tiranes Erion Veliaj teksa shkuan te strehonin anetaret e familjes Lala qe pati edhe humbjen me te madhe nga termeti i 26 nentorit. Pas tragjedise se termetit që i mori tetë anëtarë, familja Lala nga Këneta e Durrësit, është bërë me banesë të re. Kryeministri Edi Rama ka vënë në dispozicion apartamentet te banesat sociale në Shkozë, Tiranë, për këtë familje dhe persona të tjerë që humbën familjarët nga tërmeti në Thumanë e Durrës.

Teksa ngjiteshin neper shkalle, Rama vuri re se ne shkallet e pallatit muret ishin te palyera dhe tha: O Erion pse nuk i lyni këto mure? Ky është pallati që administroni ju? Muhabet kot.

Veliaj: Kryeministri është perfeksionist sheh edhe defektet e vogla por…

Rama: Ore do lyeni shkallën ju pa lëre ca është kryeministri.

Veliaj: Ajo nuk diskutohet.

Rama: Ato zhgaravina nuk duhet të jenë nesër. Mos na trego se cfarë duhet të bëjmë ne, cfarë duhet të bësh ti. Bojën nesër në mëngjes, të vish këtu. Unë dal në 5:30 nga shtëpia për të shkuar në punë, ti duhet të dalësh nesër në 4-:30 të lyesh shkallën.

“Ok”, iu përgjigj Veliaj.

veliaj para rames

rama veliajrt palllati 4

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.