VIDEO/ ‘Nuk kemi pasur asnjë rast pozitiv deri tani tek Onkologjiku’, mjekja del me apel: Mbrohuni në këto tre forma

| 9:44
SHPËRNDAJE
 

dhurata tarifa

Mjekja e Shërbimit Onkologjik në QSUT, Dhurata Tarifa i është drejtuar me një apel të gjithë qytetarëve që të mbajnë maska, të ruajnë distancimin social dhe të mbajnë higjienën personale. Sipas mjekes, ne sherbimin onkologjik deri tani nuk ka pasur asnje rast pozitiv me Covid.

Në një video shpërndarë në rrjetet sociale nga ministria e Shëndetësisë, mjekja thekson:

“Prej 6 muajsh po bashkëjetojmë me një virus të padukshëm shumë virulent. Në mungesë të një vaksine për të luftuar këtë virus mbetet opsioni i vetëm, mbrojtja. Mbrojtja është në tre forma. Së pari, vendosja e një maske e cila duhet të jetë shumë e puthitur në fytyrë. Së dyti është distancimi fizik. Dhe së treti është higjiena personale dhe ajo territoriale”.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.