VIDEO/ “Nuk e di se kush është”, Ronela Hajati ‘shpërthen’ Kozeta Kurtit: Njerëzit që nuk marrin frymë…

SHPËRNDAJE

Muaj më parë kur në RTSH organizohej festivali i fund vitit, pati një debat virtual mes Kozeta Kurtit dhe Ronela Hajatit.

Ishte këngëtarja Hajati e cila shprehu mos dakortësinë e saj në lidhje me këngën fituese dhe se shtoi s e nuk do të merrte pjesë në atë festival.

Pas kësaj zëdhënësja e festivalit Kozeta Kurti, në një përgjigje për  këngëtaren ndër të tjerë shkruante: “Si fillim duhet të mësosh të flasësh në televizion e të kesh etikë, pastaj të japësh gjykime”.

Ronela-hajati-768x512

Por edhe pse kanë kaluar shumë muaj, debati nuk është harruar dhe Ronela është pyetur në “Edicionin veror” në ABCNews në lidhje me këtë përplasje në distancë.

Pjesë nga intervista në minutën 04:00

Pate një lloj debati për festivalin, për një lloj monopolizimi?

Për festivali e RTSH-së?

Po

Fare, thjesht më është bërë një pyetje dhe kam thënë që nuk jam gati.

Por pati një reagim nga ana e Kozeta Kurtit..

Nuk dua t’ia di fare se kush është dhe pse jeton. Nuk flas për njerëzit që nuk marrin frymë, nuk i ndjek.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.