VIDEO/ Ndodh edhe kjo në jetën e egër! Qeni lufton me luaneshën derisa ndodh e papritura…

| 22:55
SHPËRNDAJE

Ky është momenti kur një qen i patrembur lufton një luaneshë para se të largohet triumfalisht.

safe_image

Pamjet tregojnë një përleshje midis një luani dhe një qeni në Parkun Kombëtar Gir në Gujarat, Indi, më 9 janar.

Qeni, i cili është gjysma e madhësisë së luaneshës, leh vazhdimisht kundër maces së madhe. Gjatë përleshjes, qeni përpiqet të luftojë luaneshën pavarësisht se kafsha e madhe e godet me putra.

Çifti lufton në një re pluhuri në tokë, ndërsa më i vogli nga të dy kërcen për të sulmuar fytyrën e kundërshtarit.

Pamjet e luftimeve të dyshes u morën nga një grup turistësh që ndodheshin në zonë për safari.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.