VIDEO/ Muçi merr minuta në kampionat, shoku i skuadrës shënon “poker” golash

Mar 21, 2021 | 20:57
SHPËRNDAJE

Legia e Varshavës arriti të fitojë më rezultatin e thellë 0-4 kundër skuadrës së Zaglebie.

ernest-muci

Golat e ndeshjes u realizuan të katërtam nga sulmuesi kryesor i skuadrës, Tomas Pekhart.


Ndërkohë në këtë sfidë pati minuta edhe për sulmuesin shqiptar Ernest Muçi, i cili u aktivizua në minutën e 77-të, kur rezultati ishte i vulosur në shifrat 0-4.

20-vjeçari u transferua nga ekipi i Tiranës dhe cilësohet si një lojtarë me të ardhme të madhe, ku është thirrur dhe nga trajneri i Shpresave të Shqipërisë, Alban Bushi, për te qenë pjesë e kombëtares të të rinjve.

PANORMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/