VIDEO/ Moti i keq në gjithë vendin, dëme në rrjetin elektrik, rrëzohen shtylla tensioni. Ja pamjet

| 13:20
SHPËRNDAJE
 

Moti i keq që ka përfshirë gjithë territorin shqiptat ka shkaktuar dëme edhe në rrjetin elektrik.

OSHEE njofton se në rajonin e Shkodrës si pasojë e motit të keq giate dy diteve te fundit janë shkaktuar deme ne rrjetin elektrik.

Grupet e avarise, Njesia Shkodra3 ndodhen ne terren per te rikuperuar linjat e prekura dhe normalizimin e situatës, bën me dije OSHEE.

Sakaq, për shkak të reshjeve të dendura dhe me erë të fortë janë rrëzuar shtylla të tensionit të mesëm, pjesë e fiderit 143 i N/St Valias. Avari është shfaqur në zonën Brukës-Rinas. Grupet e OSHEE Tiranë Njësia 3 është duke punuar për rikthimin e energjisë elektrike.

75302626_411036863161503_7405342612732772352_n 74841951_411036866494836_848691945780805632_n

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.