VIDEO/ Morata nuk mjafton, Juventus “mbytet” në Venecia

Dec 11, 2021 | 20:26
SHPËRNDAJE

Juventusi ka bërë një tjetër hap fals në kampionat. Bardhezinjtë u ndalën në një barazim 1-1 në transfertë përballë Venecias.

venecia

Ndeshja nisi keq që në fillim për miqtë, pasi sulmuesi Paulo Dibala doli i dëmtuar që në minutën e 12. Juventusi shënoi golin e avantazhit me Moratën. Venecia nuk u dorëzua dhe në pjesën e dytë Aramu barazoi rezultatin me një supergol. Me këtë barazim Juventus mbetet në vendin e gjashtë në kampionat me 28 pikë.

VENECIA-JUVENTUS 1-1

55’Aramu/ 32’Morata

PANORAMASPORT.AL

 

 

© Panorama.al

Te lidhura