VIDEO/ Momenti që prisnin prej 33 vitesh, shihni futbollistët e Napolit duke ngritur lart trofeun e Serisë A

Jun 4, 2023 | 21:59
SHPËRNDAJE

Napoli ka festuar sot titullin e tretë në historinë e klubit, një titull që i mungonte prej 33 vitesh, që nga periudha e artë e Maradonës.

bandicam 2023-06-04 21-16-08-098

Skuadra e Spaletit kishte siguruar trofeun që një muaj më parë, por sot kishte më në fund mundësinë që ta cconte atë lart përballë publiku të vet.

Një sukses i jashtëzakonshëm sidomos për mbështetësit e kësaj skuadre të cilët kishin mbushur për festë stadiumin “Diego Armando Maradona”. Dhe ishte e natyrshme që të shpërthenin menjëherë festime emocionale pasi kapiteni Di Lorenco ngriti lart trofeun, duke mbyllur në mënyrën më të mirë këtë sezon fantastik për napolitanët.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura