VIDEO/ Momenti kur ushtarakët turq dorëzohen pas grushtit të shtetit

| 9:08
SHPËRNDAJE

Dështimi i tentativës për grusht shteti në Turqi, bashkë me bilancin e madh të viktimave po shoqërohet me arrestime në masë. Në këtë video duket momenti kur ushtarakët dorëzohen.

Shefi i policisë Celalettin Lekesiz thotë se 16 pjesëmarrësit në grusht shteti janë vrarë, 250 janë arrestuar.

Ndërkohë, raportohet se 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë janë shkarkuar nga postet e tyre ushtarake.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.