VIDEO/ Momenti kur studentja pyet zyrtarin amerikan, ai mbetet i befasuar. Ja çfarë i thotë

| 15:31
SHPËRNDAJE

studentja palmer

Përfaqësuesi special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Matthew Palmer mbajti një takim në biblotekën kombëtare me studentë dhe shoqërinë civile, por mediat kosovare shkruajne se pati nje moment qe ai mbeti i befasuar nga një pyetje që ju bë nga Ëndronida Shala, studente e gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Pyetja e saj për Palmerin ishte: A keni unitet ndërmjet Shtëpisë së Bardhë dhe Departamentit të Shtetit, sepse siç e pamë DASH ju caktoi ju për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi, ndërsa presidenti Trump e caktoi ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Gjermani në lidhje me këtë çështje?.

Kurse Palmer para se t’i përgjigjej i tha se ti duhet ta marrësh 10 në Gazetari, dhe se ishte nje pyetje e mrekullueshme. Po ashtu të gjithë të pranishmit duartrokitën për pyetjen e bërë dhe për propozimin e Palmerit që ajo duhet ta marrë 10 në gazetari, raporton BotaSot.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.