VIDEO/ Momenti kur kali i detit mashkull lind rreth 100 të vegjël

| 19:58
SHPËRNDAJE

Një kalë deti mashkull i bardhë është filmuar duke lindur dhjetëra foshnje! Po, po një baba duke lindur.

vlcsnap-2021-01-13-15h41m06s682

Femrat e kalit të detit depozitojnë vezët e tyre në një qese në pjesën e përparme të meshkujve, ku ato fekonduar.

Më shumë se 100 foshnje të kalit të detit kanë lindur në një akuarium të Sidneit si pjesë e një programi të shumimit në robëri për të ndihmuar në shpëtimin e kalit të detit të Bardhë të rrezikuar.

Programi i shumimit është një bashkëpunim midis Sea Life Sydney Aquarium, dhe Universitetit të Teknologjisë në Sidnei.

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.