VIDEO/ Momenti i shpërthimit katastrofik në kryeqytetin e Libanit. Ushtria zbarkon në rrugë

| 22:45
SHPËRNDAJE
 

Shpërthimi i fuqishëm në portin e kryeqytetit të Libanit është thuajse i ngjashëm me atë të një bombe bërthamore.

maxresdefault

Momenti i dy shpërthimeve të njëpasnjëshme, është filmuar në kamera. Tashmë është zyrtare që shpërthimi ka ndodhur brenda një fabrike fishekzjarrësh.

Ushtria e vendit ka dalë në rrugë për të menaxhuar situatën. Flitet për shumë të plagosur, por nuk përjashtohen as viktimat duke pasur parasysh shpërthimin e fuqishëm që ka dëmtuar rëndë edhe shumë ndërtesa përreth.

Rrugët e Bejrutit lindor u bllokuan ndërsa makinat u përpoqën të iknin nga ajo zonë dhe këmbësorët u derdhën në trotuare. Motoçiklistët kapën të plagosurit për t’i çuar në spitale. Një burrë, duke ecur kundër valës së furishme të njerëzve, bërtiti që të gjitha rrugët ishin të bllokuara.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.