VIDEO/ Milan mund Fiorentinën, rikthehet Boateng

Jan 17, 2016 | 23:22

Milan ka fituar 2-0 ndaj Fiorentinës në takimin e vlefshëm për Javën e 20 në Serinë A. Një gol i Karlos Bakas në minutën e 4′ të pjesës së parë dhe një tjetër gol i realizuar nga Boateng në minutën e 88′ të pjesës së dytë, bënë që kuqezinjtë të riktheheshin te fitorja pas disa javësh.

Foto LaPresse - Spada17 gennaio 2016 Milano ( Italia)Sport CalcioMilan - FiorentinaCampionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - " Stadio San Siro "Nella foto: esultanza dopo gol 1-0 baccaPhoto LaPresse - Spada17 January 2016 Milan ( Italy)Sport SoccerMilan - Fiorentina Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - " San Siro Stadium "In the pic: celebrate after scoring 1-0 bacca

Ky rezulat e ngjit Milanin në vendin e 6 me 32 pikë, tri pikë larg Romës që barazoi 1-1 me Veronën këtë të diel.

Rezultati pozitiv duket se shuan zërat për shkarkimin e Mihajloviçit. Kohët e fundit ai ishte në qendër të kritikave në shtypin italian për rezultatet e dobta të ekipit.

Në këtë ndeshje Mihajloviç i dha mundësinë Balotelit të luante pesë minutat e fundit. Sulmuesi kishte më tepër se 4 muaj që qëndronte jashtë fushës së blertë për shkak të një ndërhyrje kirurgjikale.