VIDEO/ Mançester Siti për rekord, qytetarët kalojnë Totenhemin dhe prekin titullin

SHPËRNDAJE

Mançester Siti arriti një tjetër fitore të madhe, javën e 18-të të Premier Ligës, teksa mundi me shifrat 4-1 Totenhemin. Skuadra e Guardiolës arriti fitoren e 17-të, ndërkohë që numëron edhe vetëm një barazim.

siti

Gundogan në pjesën e parë, si dhe De Bruin e dopieta e Sterling, i dhanë tri pikë të tjera qytetarëve. Totenhemi u duk i dorëzuar përpara makinerisë perfekte të Guardiolës, teksa për miqtë shënoi vetëm Eriksen, në minutën e 93-të.

Tashmë, Mançester Siti numëron 52 pikë, dhe qëndron i vetëm në krye të tabelës, i pashqetësuar nga ekipet e tjera, dhe vazhdon kështu i sigurt drejt titullit.

 

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPAA pret përfaqësuesit e mediave, Duka: 2017, vit i vështirë dhe plot sfida
Artikulli tjetërBeqja nuk kënaqet me 1 pikë ndaj verilindorëve: Gati të thyejmë Kukësin

S'KA KOMENTE

Comments are closed.