VIDEO/ 109-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, ngrihet flamuri në Vlorë. Kreu i shtetit dhe kryeministri në ceremoni, shoqërohen nga Lindita Nikolla e Dritan Leli

Nov 28, 2021 | 10:11
SHPËRNDAJE

Shqipëria feston sot 109-vjetorin e Pavarësisë. Nën tingujt e himnit kombëtar, në Vlorë, në sheshin e Flamurit u ngrit sot flamuri kuqezi në praninë e personaliteteve të larta të politikës shqiptare.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Presidenti Ilir Meta, kryeministri i vendit Edi Rama, Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe kryebashkiaku i qytetit Dritan Leli.

Disa aktivitete janë parashikuar të mbahen gjatë ditës së dielë me rastin e 28 nëntorit, Festës së Flamurit.

leli rama flmr flm meta rama vlore rama vlore 109 vjet.2jpg 109 vjet

© Panorama.al

Te lidhura