VIDEO/ Kumbulla hero te Roma, shënon gol në debutim dhe vulos fitoren në Europë

Oct 22, 2020 | 21:12
SHPËRNDAJE

Roma i falet sot Marash Kumbullës. Futbollisti i Shqipërisë siguroi fitoren e parë të verdhekuqve në Europë duke shënuar me golin e dytë dhe vendimtar ndaj Jang Boisit në Zvicër. Ekipi i Paulo Fonsekas arriti ta fitonte me përmbysje takimin 1-2, por duhet Kumbulla në vendin dhe kohën e duhur për të hipotekuar 3 pikët e para të kryeqytetasve në Ligën e Europës.
122137806_372780810581376_2801290371218596211_n

Në aspektin personal, ky gol peshon akoma më shumë për futbollistin e Shqipërisë, teksa shënon golin e parë si verdhekuq, por në një kompeticion europian.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura