VIDEO/ Kualifikueset e Botërorit, dy shqiptarë gjetën rrugën e rrjetës. Shikoni golat e realizuar

Oct 8, 2021 | 23:51
SHPËRNDAJE

Ezgjan Alioski dhe Fatos Beqiraj, ishin protagonistë mbrëmjen e sotme në sfidat e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Futbollistët me origjinë shqiptare, gjetën rrugën e rrjetës, duke u shndërruar në lidera në përfaqësueset e tyre.

Beqiraj

Alioski realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, në triumfin 0-4 ndaj Lihtenshtejnit, ndërsa Fatos Beqiraj realizoi dopietë në triumfin 0-3 që Mali i Zi arriti ndaj Gjibraltarit. Për më tepër mund të ndiqni golat e realizuar nga futbollistët me origjinë shqiptare.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura