VIDEO/ Ku ka festë, është Birra Korça! Shqiptarët zgjedhin pijen e tyre të dashur dhe për Ditën e Verës, ja stendat në kryeqytet

Mar 14, 2023 | 13:18
SHPËRNDAJE

Aty ku ka festë, ka Birra Korça! Pija më e dashur e shqiptarëve nuk kishte si të mungonte këtë 14 Mars, në Ditën e Verës, në duart e qytetarëve që kishin dalë për të festuar në rrugët e kryeqytetit.

Të tre stendat e ngritura posaçërisht për këtë ditë feste, kanë qenë plot me qytetarë që kanë shijuar freskinë e Birrës Korça.

Pikat e shitjes së Birrës Korça në kryeqytet janë vendosur në bulevardin Dëshmorët e Kombit dhe tek Liqeni i Tiranës.

Me këtë ditë feste, që simbolizon ardhjen e pranverës, zyrtarisht fillon edhe sezoni për Birrën Korça, e cila është gjithmonë e përzgjedhura në tryezat e shqiptarëve.

Birra Korça uron një verë sa më të mbarë për të gjithë shqiptarët që i kanë besuar prej vitesh dhe e kanë pasur të parën pije në tavolinat e festave apo dhe në ditë të zakonshme!

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura