VIDEO/ Kili fiton Kupën e Amerikës, mposht me penallti Argjentinën e Mesit

| 10:01
SHPËRNDAJE
 

Kili është kurorëzuar kampion i Kupës së Amerikës pasi mposhti në finale Argjentinën e Leo Mesit në një ndeshje dramatike, ku vendosën penalltitë.

Skuadra e Kilit duke festuar fitoren

E gjithë ndeshja ishte me emocione por nuk prodhoi gola. Koha e rregullt dhe shtesat përfunduan në barazim pa gola.

Ndërsa nga penalltitë, Kili u tregua shumë i saktë. Megjithatë, Argjentina u shfaq e lodhur gjatë 90 minutave të lojës. Sançez, Vidal dhe Aranguniz ishin tre lojtarët më të rrezikshëm të Klit.

Nga ana e Argjentinës vetëm Laveci prodhoi raste, por pa arritur që t’i finalizonte. Nga 11-metërshat, Kili shënoi 4 ndërsa Argjentina vetëm 1. Kjo mjaftoi që Kili të fitonte Kupën e Amerikës

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

2 KOMENTET

Comments are closed.