VIDEO/ Katër persona të armatosur hynë për të grabitur në një shtëpi, 5 vjeçari përballet heroikisht me ta

| 9:19
SHPËRNDAJE
 

Një djalë pesë vjeçar është kapur në video duke luftuar me një person të armatosur ndërsa katër burra hynë në shtëpinë e familjes së tij, sipas Departamentit të Policisë së South Bend.

https___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_201014105711-5-year-old-home-invasion

Policia së fundmi lëshoi ​​videon nga pushtimi në shtëpi, i cili ndodhi më 30 shtator, në një apel për publikun për të gjetur të dyshuarit e përfshirë në çështje.

Katër burra dhe të paktën tre prej tyre të armatosur me armë zjarri, hynë brenda shtëpisë së familjes rreth 10:30 në mëngjes në lagjen Westside të South Bend, Indiana, pasi një fëmijë iu përgjigj derës, sipas Departamentit të Policisë.

Në video, dy burra me kapuçë mund të shihen menjëherë duke kërkuar në dhomën e ndenjes, ku një grua duket se po hekuros rrobat në dysheme me dy fëmijë të vegjël që qëndrojnë pranë divanit.

Njëri nga personat e armatosur mban armën vetëm disa metra larg fytyrës së gruas ndërsa ajo bie përsëri në një karrige përpara se djali 5-vjeçar para se të fillonte ta godiste atë nga pas.

Një tjetër i armatosur më pas vjen për të ndihmuar përpara se të shkojë në një dhomë tjetër ndërsa djali shihet duke hedhur një objekt në drejtim të një prej të dyshuarve.

“Kjo video është jashtëzakonisht shqetësuese,” tha Departamenti i Policisë South Bend në një deklaratë shoqëruese të videos. “Ju mund të shihni një djalë të vogël duke goditur një nga të dyshuarit e armatosur ndërsa ai përpiqet të mbrojë shtëpinë e tij. Është detyra jonë tani ta mbrojmë atë. ”

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.