VIDEO/ Jeni të mbrojtur nga rreziku, ky është krevati që ju duhet për të mos u dëmtuar nga tërmetet

| 20:12
SHPËRNDAJE

Frika dhe ankthi i tërmeteve marrin zgjidhje vetëm nëse do të flini në një krevat projektuar enkas për lëkundjet.

krevat

Nëse jetoni në një vend ku preket shpesh nga tërmetet dhe doni të bëni një gjumë të rehatshëm, tashmë krevati që ju mbron nga rreziqet është projektuar.

Në videon e mëposhtme ju shfaqen një sërë modelesh të një shtrati që mbron njerëzit nga një tërmet i fuqishëm.

Në momentin kur sensorët ndjejnë lëkundjet e tokës dysheku bie në një dhomë të mbuluar me kapak mbrojtës dhe kështu ju do të jeni të mbrojtur nga rreziku.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.