VIDEO/ 11 vite pritje, shikoni momentin kur Interi ngre titullin kampion në qiellin e Milanos

May 23, 2021 | 17:28
SHPËRNDAJE

Pritja për tifozët zikaltër merr fund, Interi ngre titullin në qiellin e Milanos, pas plot 11 viteve, i cili është i 19-ti në histori të klubit.

inter

Pas një sezoni të shkëlqyer, skuadra e Kontes ka kurorëzuar në mënyrën më të mirë këtë sezon, duke fituar titullin kampion. Pasi u shpallën kampionë matematikisht para pak kohësh, ditën e sotme, zikaltrit kanë ngritur titullin në “Xhuzepe Meaca”.

Kapiteni Samir Handanoviç ka marrë në duart e tij trofeun dhe ka festuar me pjesën tjetër të skuadrës në qendër të stadiumit.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:


PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura