VIDEO/ Goli i dytë radhazi në kampionat, Armando Vajushi rrëmben skenën

| 22:25
SHPËRNDAJE
 

Futbollisti shkodran, Armando Vajushi, duket se po rigjen formën e dikurshme. 28-vjeçari ka shënuar golin e dytë radhazi në ligën 2 rumune, duke u shndërruar në një protagonist absolut te skuadra e Petrolul, e cila në 3 ndeshjet e para të kampionatit ka arritur të sigurojë 6 pikë.

Vajushi

Vajushi gjeti rrugën e rrjetës në fitoren 5-0 që skuadra e tij arriti në shtëpi ndaj Ripensia Timishoara. Shkodrani realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, në minutën e 49-të, duke ngritur përkohësisht shifrat në 3-0.


Vlen të theksohet fakti se 28-vjeçari ishte protagonist edhe të goli i dytë i realizuar nga Roige, duke vënë në vështirësi portieri kundërshtar me një gjuajtje fantastike.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.