VIDEO-FOTO/ Tre aksidente, 3 shqiptarë plagosen rëndë në Itali

SHPËRNDAJE

Tre shqiptare raportohet se janë plagosur rëndë në tre aksidente të ndodhura në Italinë fqinje orët e fundit, referuar raportimeve të mediave italiane.pegaso-pubblica-assistenza-fucecchio

Pasditen e sotme, një 24-vjeçar teksa ishte duke drejtuar një makinë tip “Ford Fiesta“ në komunën Castelfranco di Sotto, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë.

incidente-castelfranco-via-montefalcone

I riu me iniciale B.M. u transportua në spital.

Ndërsa në Tremoli, një 39-vjeçar që ishte nën drejtimin e një motoçiklete tip “Suzuki”, është përplasur me një makinë duke mbetur i plagosur.

Rasti i tretë është shënuar në Prato, ku një 40-vjeçar shqiptar është gjetur në gjendje të rëndë në një kantier ndërtimi nga një koleg e më pas është transportuar në spital. Dyshimet janë se ka rënë nga një vinç ku ishte duke punuar.
image

Panorama

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakZgjoheni rreth orës 3 apo 4 të mëngjesit? Keni këtë veçanti
Artikulli tjetërZgjidhet ngërçi me patentat, DPSHTRR publikon listat me lejet e drejtimit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.