VIDEO/ Fermerët “çmenden” pas reshjeve të shiut

| 17:50
SHPËRNDAJE

Australia po përjeton një nga periudhat më të gjata të thatësirës duke goditur veçanërisht fermerët.

_109516063_p07sx69h

Por një seri stuhish shiu që përfshinë Uellsin e Ri Jugor gjatë fundjavës, kanë sjellë lehtësim për tokat e dëmtuara.

Vendit i duhen shumë më tepër ujë për t’i dhënë fund thatësirës së tanishme, por kjo nuk i ndaloi disa fermerë dhe familjet e tyre të shijojnë shiun, duke kërcyer thuajse lakuriq.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.