VIDEO/ Episod qesharak në Gjermani, futbollisti shënon autogol nga 30 metra distancë

Mar 20, 2021 | 17:25
SHPËRNDAJE

Një episode qesharak ka ndodhur në ndeshjen e Bundesligës gjermane, ndërmjet Frankfurtit dhe Unionit të Berlinit.

autogol

Teksa ndeshja ishte në barazim 1-1, në minutën e 35-të, lojtari i Union Berlinit, Robert Andrish, në përpjekje për të kthyer një top tek portieri, e kapi këtë të fundit në pa pozicionuar si duhet duke shënuar kështu një autogol nga një distancë prej 30 metrash.

Pas autogolit, Frankfurti arriti të gjejë dhe dy herë të tjera rrjetën në pjesën e parë me anë të Kostiç dhe ish-sulmuesit të Milanit, Andre Silva.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/