VIDEO/ “E gjetëm të braktisur kuturu”, Rama prezanton rrugën Lin-Pogradec: Së shpejti…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama këtë mëngjes ka zgjedhur të prezantojë një projekt të qeverisë siç ësthë aksi rrugor Lin-Pogradec.

Në postimin e tij Kryeministri shkruan se e ka gjetur këtë rrugë të nisur kuturu dhe të braktisur.

POSTIMI I PLOTË

MIRËMËNGJES

dhe me pamjet e një tjetër rruge kombëtare me shumë rëndësi edhe për turizmin, e cila më në fund doli në dritë (e gjetëm dhe këtë rrugëve të nisur kuturu, pa projekt e pa fonde, të braktisur pas daulleve të inaugurimit, si një korridor nën qiell të hapur mes ndërtimeve pa leje e pallateve të ndërtuara mbi gjol), ju uroj një të dielë të bukur

*Aksi rrugor Lin-Pogradec është 16.5 km dhe ka standardin europian C1. Shumë shpejt do të përfundojë edhe kontrata tjetër për veprën e gjysëmtunelit panoramik prej 1 km, që do të mundësojë më në fund hyrjen e denjë në qytetin e bukur turistik.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.