VIDEO/ Dasmë me 100 veta, shikoni pamjet se si ndërhyn policia në lokal

| 10:50
SHPËRNDAJE
 

Pavarësisht situatës së pandemisë, me gjithë thirrjet për të respektuar distancimin social dhe shmangien e grumbullimeve, sidomos në raste festash e hidhërimesh, shpesh kjo nuk është respektuar.

I tillë është edhe rasti i një çifti që jeton në Southall, në Perendim të Londrës, të cilët mblodhën rreth 100 persona për të festuar në dasmën e tyre.

Mediat britanike kanë publikuar pamjet e filmuara nga kamerat e trupit të policisë, të cilët ndërhynë për të ndërprerë dasmën.

Oficerët u lajmëruan nga një telefonatë pas orës 6.30 pasdite të martën për një festë me shumë persona. Kur policët hynë në lokal, panë një grumbull njerëzish që kërcenin e nuk respektonin aspak distancën sociale, të imponuar nga situata e koronavirusit.

Pronari i lokalit rrezikon një gjobë të majme.

34451490-8845613-image-m-12_1602802252898 34451494-8845613-A_23_second_clip_of_the_event_showed_the_moment_guests_were_aske-m-15_1602802308281 34451498-8845613-image-m-17_1602802321969 34451508-8845613-image-a-13_1602802263538 34451514-8845613-image-m-26_1602802853271

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.