VIDEO- Vrasja barbare e ukrainases dhe farmacistit nga shqiptari/ Dalin për herë të parë pamjet brenda banesës pas krimit të rëndë

Oct 22, 2020 | 17:56
SHPËRNDAJE

Kërkimet e policisë greke për arrestimin e autorit të dyshuar të krimit në Loutraki vazhdon e pandërprerë në një kohë kur komuniteti lokal mbetet i tronditur nga vrasja e dyfishtë.

1244

45 vjeçari shqiptar masakroi farmacistin Ioannis Zonitsas dhe ukrainases 43 vjeçare, me të cilën burri kishte pasur një lidhje intime vitet e fundit.

Hetuesit e policisë po këqyrin me vëmendje shtëpinë ku ndodhi krimi i rëndë, në mënyrë që ata të mund të mbledhin informacione që do t’i ndihmojnë ata të hedhin dritë mbi çështjen ende të pazbardhur plotësisht.

Pamjet e publikuara nga mediat lokale greke nga vendi i krimit janë tronditëse.

Shenjat e gjakut që kaluan nën derë janë akoma atje na kujtojnë momentet e tmerrit që dy viktimat kaluan në momentet e fundit të jetës së tyre. Nga gjaku që kaloi nën derën e shtëpisë , burrat e autoriteteve kuptuan se diçka kishte ndodhur dhe thyen derën për të gjetur Fotininë dhe të dashurin e saj të ri të vdekur. Kërkimet për gruan nisën pasi u gjet makina e saj e djegur.

Hetuesit e policisë, gjithashtu mblodhën gjurmët e gishtërinjve nga tavolina ku u gjetën dy gota verë me shenjat e gishtave të viktimave. Siç mund ta shihni, Fotini Svitlana dhe Ioannis Zonitsas hëngrën drekë para se autori t’i gjente të zhveshur në momente intime dhe t’i vriste. Gjithashtu, në vendin e ngjarjes u gjetën gjurmën e gishtërinjve të autorit të dyshuar.

LEXO EDHE

Vrasja brutale e gruas dhe të dashurit të saj/ Gjurma e vetme “fundos” 45 vjeçarin shqiptar. Atë e ‘ndihmoi’…

Vrasja në Greqi, publikohet foto e pancensuruar e “kasapit” shqiptar, ja ku po kryhen kërkime për kapjen e tij

Vrasja makabre e gruas dhe farmacistit/ Policia greke nuk ka më dyshime për ngjarjen. Çfarë treguan kamerat e sigurisë dhe dëshmia e së bijës

Vrasja e ukrainases dhe farmacistit. Në të njëjtën ditë me shqiptarin u zhduk edhe një mik i viktimës. Hipotezat që ngre policia

“Ose unë ose askush”/ Të tjera detaje nga vrasja e çiftit në Greqi. Autori shqiptar dyshohet se…

Vrasja që tronditi edhe ekspertin ligjor/ Flet e bija e gruas ukrainase që e vrau barbarisht shqiptari. “Çelësi” që hetuesit besojnë për zbardhjen e plotë të krimit

Krimi makabër në Greqi/ Shqiptari i akuzuar u ndalua nga policia pak orë pas vrasjes, rastësisht. Dyshohet se është arratisur drejt…

Vrasja mizore e ukrainases dhe farmacistit në momente intime. Zbardhet raporti mjeko-ligjor për viktimat. Çfarë mori shqiptari prej tyre

Publikohet foto/Ky është shqiptari që akuzohet për vrasjen me hanxhar të ish-partneres ukrainase dhe të dashurit të saj grek

Shqiptari i dyshuar e ndoqi çiftin si hije për ditë të tëra pa u kuptuar deri në momentin e vrasjes/ Detaje nga plani “satanik”

Detaje të reja nga vrasja mizore e çiftit në Greqi. Mediat greke: 45 vjeçari shqiptar dyshohet se…

Shqiptari masakroi me hanxhar çiftin e biznesmenëve/ Zbardhet dëshmia e nënkryetarit të Bashkisë: Gruaja bleu një tokë për të ndërtuar një shtëpi. Synonte…

© Panorama.al

Te lidhura