VIDEO/ Cilësohet si “Nejmari i ri”, Mançester Siti siguron talentin e së ardhmes

Apr 13, 2021 | 15:35
SHPËRNDAJE

Mançester Siti është afër të mbylljes së marrëveshjes me një ndër talentet më të mëdha në futbollin brazilian,  i cili quhet Kaiki.

talentiii

Kaiki është vetëm 17 vjeç dhe me shumë mundësi do të bashkohet me skuadrën e Sitit në verën e vitit 2022. Aktualisht sulmuesi i ri luan për skuadrën e Flumineses në Serinë A braziliane dhe shumë ekipe evropiane ishin vënë pas tij, por ka qenë Siti, ekipi që ka kënaqur më shumë brazilianët me ofertën e tyre.

Kaiki cilësohet si “Nejmari i ri” në Brazil dhe aftësitë e tij janë të jashtëzakonshme.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura