VIDEO/ Bakaj lider në Bjellorusi, gjen sërish rrugën e rrjetës

SHPËRNDAJE

Elis Bakaj vazhdon të shënojë me skuadrën e Shaktjor Soligorsk. 31-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në kampionat, në sfidën ndaj Slutsk, që përfundoi me rezultatin 1-3 në favor të skuadrës së shqiptarit.

bakaj

Laptev shënoi i pari në minutën e 7-të, ndërsa Bakaj barazoi shifrat në të 15-tën. Me pas Shaktjor shënoi edhe golin e tretë. Ndërsa në pjesën e dytë, vendasit shënojnë golin e nderit.

bakaj2

Me fitoren e sotme, skuadra e Bakajt u ngjit në vendin e 4-t në kuotën e 35 pikëve, dy më pak se vend ii dytë që mbahet nga Vitebsk. 5 gola në 6 ndeshjet e fundit për 31-vjeçarin, i cili mesa duket po kalon një rini të dytë në Bjellorusi.

 

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakIshte duke udhëtuar me motor dhe e përplasi makina, ndërron jetë 33-vjeçari nga Saranda
Artikulli tjetërDokumenti i vitit 1949/ Terrori sovjetik mbi 33 fshatra të Mirditës, tre kategoritë e popullsisë që u goditën

S'KA KOMENTE

Comments are closed.