VIDEO / Atalanta zgjohet në fund, por Milani është përsëri i frikshëm

Oct 3, 2021 | 22:53
SHPËRNDAJE

Milani ka konfirmuar pretendimet që ka në këtë sezon duke marrë një fitore të rëndë 3-2 në fushën e Atalantës. Skuadra kuqezi ka dominuar sfidën thuajse plotësisht dhe vetëm zgjimi në fundin e duelit nga zikaltërit bëri që diferenca të ishte më e ngushtë.

atalanta milan

 

 Atalanta-Milan 2-3
86′ (p) Zapata, 90’+4′ Pashaliç / 1′ Kalabria, 43′ Tonali, 78′ LeaoATALANTA: Muso, Gjishmiti, Demiral, Palomino, Zapakosta, Frojler, De Ron, Maele, Pesina, Malinovski, Zapata, Trajner: Xh.Gasperini

MILAN: Menja, Kalabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Kesi, Tonai, Diaz, Salemakers, Leao, Rebiç, Trajner: S.Pioli

fam

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura