VIDEO/ Ankesa e fqinjit kthehet në fatale për 40 vjeçarin. Një ngjarje e së shkuarës u bë shkak për vdekjen tij

| 23:19
SHPËRNDAJE
 

Filmimet e kamerave të trupit të policisë tregojnë se si një ankesë për zhurmën në Arizona u shndërrua në një gjuajtje fatale nga policia, ku një burrë që luante lojëra video u qëllua, pasi hapi derën e tij të përparme.

31784778-8612367-image-a-58_1597077460039

Më 21 maj rreth orës 10 të mëngjesit, policia e Phoenix trokiti në derën e Ryan Whitaker, 40 vjeç, pas një ankese për zhurmën nga një fqinj lart.

Whitaker iu përgjigj derës me një armë në dorë, pasi kishte parë një të huaj të trokiste në derën e apartamentit të tij në mes të natës më herët atë muaj.

Dy oficerë të policisë u befasuan kur e panë atë me armë në dorë dhe njëri prej tyre e qëlloi në shpinë të paktën dy herë në distancë të afërt duke e vrarë atë.

31782922-8612367-image-a-37_1597075269069
Bashkëshortja e të ndjerit me të cilën po luanin

Të shtënat e tmerrshme të policisë ishin vetëm një nga disa në departamentin e policisë këtë vit që ka ngjallur kritika për përdorimin e forcës vdekjeprurëse.

Pas zemërimit publik për vdekjen e Whitaker, departamenti i policisë lëshoi ​​kamera trupore 30-minutëshe të veshur nga oficeri John Ferragamo në korrik i cili ishte në vendngjarje me policin tjetër që qëlloi.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.