VIDEO/ Anglia triumfon përballë Zvicrës, vendos goli i Rashford

SHPËRNDAJE

Anglisë i mjaftoi një gol i Markus Rashford, për të fituar miqësoren ndaj Zvicrës. Rashford, shënoi në minutën e 54-t të takimit, pas krosimit të Uolker, përpara më shumë se 30 mijë spektatorëve në “King Poëer Stadium” të Lestërit.

rashford

Ndërkohë, tek Zvicra, katër futbollistë me origjinë shqiptare u aktivizuan nga Petkovic përballë “Tre Luanëve”, Shaqiri dhe Xhaka titullarë, ndërsa Mehmedi dhe Albian Ajeti si zëvendësues. Të dy trajnerët bënë ndryshime të shumta në pjesën e dytë, por rezultati mbeti i njëjtë, pra 1-0 për Anglinë.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak4 detajet që vënë re meshkujt tek partnerja kur janë në shtrat
Artikulli tjetërRrëfimi rrëqethës i vajzës që ka tentuar disa herë të vetëvritej: Nisi kur isha 11 vjeçe

S'KA KOMENTE

Comments are closed.