VIDEO- Aksidenti i tmerrshëm/ Dy shufra metalike i depërtojnë tejpërtej trupit, por…

| 21:16
SHPËRNDAJE
 

Ky mund të konsiderohet një nga aksidentet më të tmerrshme në punë. Një punëtor kinez ndërtimi u rrëzua, teksa dy shufra hekuri iu ngulën njëra në pjesën e qafës dhe tjetra në gjoks.

31419628-8581009-image-a-15_1596212016253

Ngjarja e tmerrshme ndodhi në provincën Jiangsu të Kinës Lindore.

Burri mbijetoi pasi të dy polet nuk kishin prekur organet e tij vitale dhe enët kryesore të gjakut, sipas shpëtimtarëve.

Aksidenti ndodhi në një kantier ndërtimi në Rugao, rreth orës 7:30 të mëngjesit, më 27 korrik.

Besohet se punëtori, i cili mbetet i paidentifikuar, kishte rënë në themelin e një ndërtese, e cila është rreth katër metra nën tokë.

Pasi u dërgua në spital, mjekët hoqën me sukses shufrat.

Burri është në një gjendje të qëndrueshme, sipas brigadës së zjarrfikësve.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.